Oslava 15 let Digladioru – duben 2015

HonzaHuspekaOslava 15 let od založení Digladioru proběhla v duchu nadsázky, mnoha úsměvů a veliké síly od začátku až do konce.

Slavili jsme 15 let po šestnácti letech od založení školy (narozeniny jsou prostě tehdy, když je určíme my 🙂 ). Jako dárek od Honzy Šimka škola obdržela nové logo, které jsme díky nezměrnému úsilí dalšího z lektorů Šuldy mohli vyvěsit na nové webové stránky, na nichž si čtete tento příspěvek.

Hradem Šelmberk, jenž nám poskytl krásné prostředí na naše kratochvíle, se v průběhu odpoledne začalo rozléhat hekání a ve vzduchu se srážel pot lektorů i žáků Digladioru. Ti se pokoušeli překonat Zdenálovu a posléze i Borkovu výzvu a ukázat tak, jak jsou silní na těle (duch šel v tomto případě stranou).

Zdenálovu kettlebellovou výzvu nakonec pokořil jediný - Honza Huspeka, který v technicky náročném cviku (turkish get up) zdvihl 32 kg kettlebell a vybojoval si výraznou slevu na školné na příští rok.

SkurutBorkovu crossfitovou výzvu překonali pouze další lektoři v čele s již zmiňovaným Zdenálem. Zn. Borek asi neměl svůj den 😉

Digladior po patnácti letech pomalu dospěl do jinošských let, ale na dětství nezapomněl, a tak bylo třeba oslavit patnáctiny i patřičnou hrou. Tu připravili Pavla s Jirkou (vedoucí dětského kroužku Digladioru) a zapojila se do ní většina lektorského týmu, kteří se naprosto věrně vtělili do rolí hobitích hrdinů. Lov na děsivého Skuruta se náramně vydařil.

KuchynZlatým hřebem celé oslavy však byla večerní hostina o sedmi chodech připravená dle dobových receptů ze 16. století uvařená dobře spolupracujícím týmem lektorů (Honza a Axík) a jejich drahých poloviček.

Přestože si mnozí chodili neustále přidávat, jídla zdánlivě neubývalo. Pochutnávali jsme si až do rána, přičemž někteří z večeře rovnou přešli k snídani.

Oslava 15 let Digladioru se velmi vydařila a doufáme, že nezůstane jedinečnou akcí, ale v následujících letech (co takhle na dvacátiny?) přibudou další podobné. Třeba se příště připojíte i vy!

Comments are closed.