Aneb často kladené otázky…

Q?

Jak se liší kurz “německá škola” (nebo “historický šerm dlouhým mečem”) a kurz “šerm podle Lichtenauera”

A.

"Kurz historický šerm dlouhým mečem - tak zvaná Německá škola" obsahuje mimo jiné látku, která není historicky doložená. Jedná se hlavně o základy šermu, které nejsou v dobových manuskriptech popsány a vycházejí především z našich pedagogických zkušeností. Kromě základů kurz obsahuje např. také techniky vhodné pro bezpečnou inscenaci šermu před diváky.

Naproti tomu kurz "Lichtenauers kunst des fechtens" obsahuje pouze látku, která vychází z rekonstrukcí dobových fechtbuchů. Tato látka ale již vyžaduje zvládnutí základních šermířských dovedností. Proto doporučujeme před přihlášením na něj minimálně zkonzultovat své šermířské dovednosti s lektorem, který kurz vede - Zdeněk Utišil.

Q?

Je možné se přijít na trénink nezávazně podívat?

A.

První trénink je pro každého zájemce zdarma, takže není problém po telefonické dohodě přijít si trénink vyzkoušet a teprve na základě osobní zkušenosti se rozhodnout, chcete-li školu pravidelně navštěvovat. Toto se týká pravidelné výuky, nikoliv víkendových seminářů či letního soustředění.

Q?

Musím mít na tréninky vlastní meč?

A.

Především pro začátečníky není vlastní meč vůbec nutný. Ve škole jsou k dispozici tréninkové plastové meče, které jsou volně k zapůjčení.

Q?

Potřebuji nějaké další pomůcky nebo dokonce historický kostým?

A.

Na tréninky používáme pohodlné sportovní oblečení, takže nic speciálního nemusíte mít. Jedinou výjimku tvoří rukavice, které je potřeba na tréninky mít jako ochranu před zraněním rukou. Je ale na každém, jaké rukavice bude používat.

Q?

Máte jakýkoliv další dotaz?

A.

Pak nás neváhejte kontaktovat, buď na centrální email info@digladior.cz, nebo přímo lektory vedoucí jednotlivé kurzy viz zde.