turnaj_09V sobotu 22.10.2016 proběhl v Trnavě turnaj a rád bych se s Vámi podělil o své dojmy z něj.

Jednak bych chtěl vyzdvihnout organizaci vlastního turnaje, která byla výborná, vše běželo jak mělo, nikde nic neskřípalo, takže člověk o organizování ani nevěděl - jednoznačně palec nahoru.

Obsazení turnaje bylo také výborné, ke stálicím z ČR a ze SR přibyli účastníci z Polska, Maďarska a Holandska - takže opět super.

Na turnaji byl jako video rozhodčí používán systém GoPro - nevím v jaké konfiguraci, ale video bylo okamžitě přístupné k nahlédnutí (tablet), bylo možné ho pustit zpomaleně a bylo možné v něm zoomovat - opět velký krok vpřed a zjednodušení práce rozhodčích.

Digladior a dlouhý meč

turnaj_04Zde jsme měli 6 účastníků - ale na žádný cenný kov jsme bohužel nedosáhli, ale i tak jsme měli 3 bojovníky v první desítce a Pavla Markupová (ženy bojovaly společně s muži) skončila nejlépe mezi ženami.
Osobně považuji tento turnaj výsledkově za zklamání, neb po skupinách jsem byl na krásném 3. místě (vyhrál jsem všechny souboje), kdy na 1. místě byl Kamil Hozák (který měl vetší skupinu a vše vyhrál - takže toho nešlo porazit) a na 2. místě byl Pavel Böhm (nakonec vítěz turnaje).

Takže to vypadalo na klidné eliminační souboje. No, narazil jsem na člověka, kterého jsem ve skupině porazil 5:1 a v eliminaci s ním prohrál 4:7. Takže prohra a vypadnutí z turnaje na výsledném 9. místě.

Nemám pocit, že bych byl nějaký unavený, prostě jsem dělal nějaké kraviny. Doufám že se to na pražském turnaji nebude opakovat :-).

Digladior a rapír

Do této kategorie jsem nastoupil za barvy Digladioru jen já (Borek) se zapůjčeným vybavením, po skupinách opět na krásném 3. místě (Porazil mě akorát Martin Vlček, který nakonec vyhrál celý turnaj), ale v eliminaci jsem prohrál se 14. nasazeným, takže ve výsledku opět 9. místo.

Rapírový turnaj byl s delšími zbraněmi než jsou používané na pražském turnaji Kubelíkův kord a bylo to dost znát, větší podíl bodů oproti sekům a ve velké míře používání úhybů tělem. Oproti Kubelíkovu kordu je to viditelný krok vpřed a správným směrem.

Těším se na další, Borek

14713048_1144259498982937_6356946485575420345_o

Comments are closed.