turnajeŠkola šermu Digladior se podílí na rozvoji turnajů v šermu dlouhým mečem a naši žáci se také těchto turnajů úspěšně účastní.

Smysl pro pořádání a účast v turnajích a jejich přínos můžeme najít ve dvou základních aspektech. Prvním je sportovní rozměr, který do šermu přináší možnost bezpečného poměřování se soupeřem a zároveň ověření si svých dovedností získaných při výuce šermu. Druhým aspektem je částečné ověřování rekonstruovaných postupů a technik. Při něm je ale nutné vždy mít na paměti zkreslení ke kterému dochází vlivem pravidel, ochranných pomůcek a vůbec holým faktem, že v turnaji nejde o život, ale o body.

V současné době máme už i specializované tréninky zaměřené jen na turnajovou přípravu.

Kromě turnajů na tvz. federschwerty pořádáme pravidelně i turnaje na plastové tréninkové meče.
(více v sekci "tréninkové vybavení")

Tyto turnaje jsou méně náročné na ochranné pomůcky. I nezkušený začátečník si s nimi může bezpečně vyzkoušet, co to znamená stát proti soupeři se zbraní v ruce.

Od roku 2014 probíhá několik turnajů pořádaných různými kluby a školami šermu. Úspěchy v jednotlivých turnajích byly v roce 2014 bodovány a došlo i na vyhlášení prvního ročníku České a Slovenské Federové ligy. Podrobné informace o jednotlivých turnajích a lize najde v české a anglické verzi mezi články v kategorii "Turnaje".

 turnaj_f