Turnaj v Bratislavě – Bratislavský Fecht 2015

Před více než týdnem, 18. dubna 2015, Bratislavský šermiarsky spolok (BSS) pořádal doposud největší český či slovenský turnaj na dlouhé meče, Bratislavský Fecht. Na této akci rozhodně nemohl Digladior chybět, a tak se mezi 33 bojujícími objevila i šestice šermířů z naší školy.
K vidění byla celá řada dramatických soubojů i šermířsky pohledných okamžiků. Přesto práce rozhodčích mnohdy nebyla lehká a také jejich stabilní výkon v téměř stovce zápasů velmi přispěl ke kvalitě celé akce.

Všichni šermíři Digladioru se probojovali až do eliminace, přičemž Borek Belfín, Vláďa Nerandžič a Lukáš Matuška ovládli své skupiny s plným počtem výher. Forma Borka gradovala ve čtvrtfinále, kdy v nejkrásnějším zápasu turnaje porazil Martina Tibenského z Trnavského šermiarského cechu těsně 7:6. Nakonec Borek vybojoval bronzovou medaili. Čtvrtfinále bylo naopak konečnou pro Vláďu, který prohrál s domácím šermířem Martinem Csibou, a celkově obsadil 5. místo. Lukáš skončil 9., další členové výpravy Digladioru vypadli v prvním kole eliminace (17. - 28. místo).

V turnaji nakonec zvítězil účastník všech dosavadních federových turnajů v ČR a SR, Kamil Hozák (PSA), kdy v napínavém souboji porazil hlavního pořadatele turnaje, Martina Fabiana. Celkové výsledky naleznete zde. Speciální cenu poroty si zcela zaslouženě odnesl Martin Tibenský (6. v turnaji) za nejhezčí a nejtechničtější šermířský projev mezi všemi účastníky turnaje.

Děkujeme BŠS za skvělý turnaj, všem šermířům za příjemné a zajímavé souboje. A v neposlední řadě gratulujeme všem medailistům!
FECHT_BA

Těšíme se na další setkání - již za pár dní v sobotu v Polné.

Comments are closed.