Rytířský turnaj v Polné 2. 5. 2015

ProfilovkaHEMAligaZačátkem května se konal další velký turnaj na federschwerty, na zámku v Polné u Jihlavy. Digladior tentokrát poskytl nejen 5 soutěžících (Borka, Lukáše, Pavlu, Šuldu a Vláďu), ale podpořil také organizaci celého turnaje díky hlavnímu rozhodčímu Honzu Šimkovi i Zdenálovi, který řešil rozlosování skupin i následného pavouka a udržoval tak šermířům i 400 diváků přehled o průběžných výsledcích.

V turnaji nebyla nouze o překvapení. Celá řada soubojů končila nejtěsnějším rozdílem a po základních skupinách tak zůstal Martin Fabian jediným neporaženým mezi 21 účastníky. Objevem tohoto klání se stal Tomáš Sucha z Bratislavského šermiarského spolku, který porazil tři z loňských vítězů Federové ligy - Kamila Hozáka z PSA, Vláďu Nerandžiče z Digladioru a Pavla Böhma z Bellátoru - a nakonec vybojoval zasloužené 3. místo.

Lukas_PolnaSkvělý výkon podala také Pavla Markupová, jejíž cesta sice skončila "už" ve čtvrtfinále (celkově 7.), ale jediným, kdo ji v Polné dokázal přešermovat, byl Kamil Hozák z PSA. Na své cestě do čtvrtfinále Pavla mimo jiné zvítězila ve velmi napínavém souboji nad dalším členem Digladioru, Šuldou (7:6). To pro Šuldu znamenalo 12. místo. Svá osmifinále prohráli i Vláďa (v souboji s Tomášem Suchou) a Borek, kteří se tak seřadili na 9. a 10. místě.

Finále nabídlo reprízu souboje o třetí místo z letošního Kubelíkova kordu - souboj mezi Kamilem Hozákem a Lukášem Typlem z Digladioru. Lukáš v dramatickém souboji překvapil Kamila svojí taktikou, díky čemuž nakonec zvítězil 7:6 a stal se tak prvním letošním vítězem z Digladioru. Gratulujeme!

Přes prohru v tomto finále Kamil Hozák jednoznačně vévodí aktuálnímu žebříčky, následován právě Lukášem Typlem a Martinem Tibenským. Kompletní žebříček všech 50 šermířů naleznete zde.

Nyní čeká turnaje letní pauza, po němž přijde na řadu říjnový turnaj Digladioru v Praze a prosincový druhý ročník Pardubického meče.

Comments are closed.